Dlaczego warto bawić się wycinankami??>

Wycinanki dla dzieci były popularne już za czasów naszych dziadków i pradziadków. To właśnie z kolorowych papierów dzieci dawniej wycinały ozdoby świąteczne i różnego rodzaju dekoracje. Dlaczego moda na wycinanki nie przeminęła i nadal są tak popularne wśród kilkulatków?


Wycinanki rozwijają wyobraźnię


Jest to główny powód, dla którego rodzice powinni kupować dzieciom wycinanki. Stworzenie obrazka z kolorowych skrawków jest zadaniem wymagającym od dziecka dużej kreatywności, przy czym jednak jest to łatwiejsze zadanie niż rysowanie od podstaw skomplikowanych elementów. Zwłaszcza, kiedy rodzic pomoże w wycinaniu tych trudniejszych kształtów.


Nauka cierpliwości i dokładności


Wycinanie kolorowych elementów (np. takich) za pomocą nożyczek uczy dziecka cierpliwości i wymaga od niego bardzo dużej dokładności. Im trudniejszy do wycięcia kształt, tym lepiej wpływa na rozwój manualny malucha. Ważne, aby jednak dopasowywać poziom trudności do dziecka, gdyż przy zbyt skomplikowanych może po prostu szybko się poddać lub znudzić.


Jakie wycinanki dla dzieci wybrać?


Wszystko zależy od upodobań dziecka. Najlepiej wybrać na początek zwyczajne kolorowe kartki i rysować na nich proste kształty. Z czasem można rozrysowywać dziecku również elementy, z których będzie składało po wycięciu cały obrazek lub zakupić wycinankę z gotowymi liniami.
Tags: