Malowanki dla dzieci - w które warto zainwestować??>

Malowanki dla dzieci są świetną alternatywą dla kolorowanek. Wcale nie trzeba kupować do nich farb i martwić się o to, że dziecko się pobrudzi. Mnogość wyboru pozwala dopasować coś dla młodszych i starszych dzieci. 

Jakie malowanki dla dzieci wybrać? 


Malowanki malowane tradycyjnymi farbami są najlepszym wyborem dla starszych dzieci, które opanowały już sztukę pisania. Dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać warto wybrać malowanki wodne. Z kolei malowanki piaskiem mogą być świetnym wyborem na rodzinne wieczory. 

Malowanki rozwijające koordynację ruchową 


Koordynacja oko-ręka jest bardzo istotną składową nauki pisania. Dziecko, które ćwiczy ją wcześniej korzystając z malowanek jest lepiej przygotowane. Najlepsze malowanki dla dziecka Legolas to przede wszystkim takie, które wzbudzą w nim zainteresowanie. Pojawianie się koloru przy malowankach wodnych, czy możliwość przyklejenia dowolnej ilości i kolorów piasku w przypadku piaskowych sprawia, że takie zabawki mogą być dla dzieci równie atrakcyjne, a czasem nawet bardziej niż bajki telewizyjne. To świat magii, który dzieci mogą samodzielnie kreować, co jest dla nich bardzo ekscytującym przeżyciem. Warto zatem posiadać malowanki. Przydadzą się również, kiedy trzeba będzie wybrać się z dzieckiem do przychodni lekarskiej np. dentystycznej.
Tags: