Książeczka ze szlaczkami dla przedszkolaka - sposób na nudę?>

Przedszkolaki często szukają coraz to nowych zabaw. Czasem pogoda nie pozwala, aby wyjść na podwórko. Wtedy zwykle zajęcia odbywają się w budynku przedszkola. Książeczki ze szlaczkami z których dzieci korzystają na zajęciach można wykorzystać również w domu. Zwłaszcza kiedy pogoda nie nastraja jest to lepszy pomysł niż rozrywki elektroniczne. 

Książeczka ze szlaczkami - fascynujący świat kreatywnej zabawy 


Szlaczki książki dla przedszkolaka to nie tylko zadania pisania wielu szlaczków w jednej linii, ale również wiele ciekawych zadań. Autorzy książeczek chcą przede wszystkim rozwinąć dziecięcą wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Dziecko może zatem tworzyć szlaczki samodzielnie, według swojego zamysłu. Taka zabawa może być świetna również w domu, kiedy pogoda nie sprzyja możliwości zabawy na dworze. 

Książeczki ze szlaczkami - koordynacja oko-ręka 


Koordynacja wzrokowo-ruchowa to umiejętność, którą można rozwijać przez całe życie, ale niezbędna jest również, kiedy dziecko zaczyna uczyć się pisać. Rozpoczęcie od szlaczków jest niezbędne, gdyż każde dziecko musi zapamiętać określony ruch ręką, aby móc potem pisać bardziej skomplikowane od szlaczków litery i łączyć je w całe wyrazy. Ponadto nauka poprzez szlaczki z książeczek Legolas jest bardzo przyjemna i dziecko nie czuje tu przymusu czy znużenia. Dzięki temu łatwiej i szybciej opanowuje umiejętności, które potrzebne mu będą później w szkole.
Tags: