Jaki rowerek wybrać dla małego dziecka??>

Każde dziecko prędzej czy później powinno nauczyć się jeździć na rowerze. Wybór konkretnego modelu nie jest taki prosty i dlatego też wielu rodziców zadaje sobie pytanie "jaki rowerek wybrać dla małego dziecka?" 

Rowerek biegowy


Jeżeli dziecko zaczyna dopiero swoją przygodę z jazdą na rowerze, to warto zdecydować się na kupno rowerka biegowego. Taki rowerek wyrabia równowagę i pozwala dziecku przygotować się do jazdy na rowerku z doczepianymi kółkami. Ponadto na takim rowerku nie ma możliwości, aby dziecko zrobiło sobie jakąkolwiek krzywdę. Jest on w pełni bezpieczny i na pewno dziecko jeżdżąc na nim nie zrobi sobie krzywdy. 

Rowerek dziecięcy trójkołowy


W momencie, kiedy dziecko już na uczyło się jeździć na rowerku biegowym, to warto kupić mu rowerek trójkołowy np. taki. W trakcie jazdy trzeba oczywiście pilnować dziecko i spędzić z nim dużo czasu, aby w końcu opanowało technikę jazdy. Trójkołowy rowerek jednak sprawia, że znacznie prościej jest zachować równowagę, niż na normalnym rowerku. Istnieje tak naprawdę bardzo małe prawdopodobieństwo tego, że dziecko na takim rowerku się przewróci. Ponadto rowerek taki w przeciwieństwie do biegowego umożliwia prawdziwą jazdę z pedałowaniem. Dopiero w momencie, jak dziecko opanuje jazdę na takim rowerku trójkołowym, to można pomyśleć o zakupie następnego posiadającego dwa koła.
Tags: