Łóżeczko dla malucha - jak sprawić, aby było idealnym miejscem do spania??>

Łóżeczko jest dla każdego malucha ważnym miejscem w domu, w którym w dowolnej chwili może odpocząć i naładować akumulatory. Jeśli sprawimy, aby było to miejsce przytulne i wygodne, nasze dziecko będzie w nim chętnie wypoczywać już od pierwszych miesięcy życia. Jak zaaranżować łóżeczko malucha i na jaką pościel się zdecydować?

Wygodnie, kolorowo i bajkowo

Oczywiście, nie bez znaczenia jest sama kolorystyka pościeli do łóżeczka. W przypadku niemowląt najlepszym pomysłem jest zdecydowanie się na delikatniejsze, pastelowe kolory, które dodatkowo będą pomagały naszemu maluchowi się wyciszyć. Stonowana kolorystyka pościeli do łóżeczka dziecięcego nie musi jednak oznaczać, że całość ma się prezentować nudno - w sklepach znajdziemy mnóstwo interesujących kompletów ze zwierzętami, różnego rodzaju wzorami i postaciami z bajek. W przypadku starszych dzieci możemy kupić komplet pościeli z oryginalnymi postaciami z filmów czy z bajek, co na pewno ucieszy malucha, zwłaszcza jeśli jest fanem jakiejś postaci.

Jakość pościeli także ma znaczenie

Pościel do łóżeczka dziecięcego może być wykonana z różnego rodzaju tkanin, bardzo popularna jest satyna bawełniana, która jest jednocześnie materiałem oddychającym, przyjemnym w dotyku, a do tego bardzo często nie trzeba jej prasować. Wybierając pościel do łóżeczka kupujmy komplety dobrej jakości, często zdarza się, że pościel już po pierwszym praniu blaknie, a materiał staje się bardzo zniszczony. Podobnie wygląda sytuacja z zapięciami i zamkami - bardzo tania pościel o niskiej jakości często posiada zapięcia, które od razu się psują, a ich naprawa jest właściwie całkowicie nieopłacalna.

Tags: