Puzzle dla dzieci - rozwój i zabawa?>

Kupowanie zabawek to nie lada wyzwanie dla rodzica. Powinny bowiem podobać się dziecku, ale i rozwijać jego umiejętności. Przykładem mogą być puzzle dla dzieci, pobudzają kreatywność, uczą koncentracji i cierpliwości. Dzieci które bawią się puzzlami mają lepsze zdolności przestrzenne oraz łatwiej potrafią planować własne działania.

Jaki wpływ mają puzzle na rozwój dziecka?


Układanie puzzli dziecięcych stymuluje rozwój mózgu. To doskonały trening logicznego myślenia. Jest to istotne przy rozwoju umiejętności matematycznych czy technicznych.
Układanki rozwijają też zdolności manualne naszych pociech. Dzięki temu szybciej uczą się malować czy pisać i wychodzi im to znacznie lepiej. 
Dla dzieci puzzle sklep Legolas to tylko zabawa, jednak uczy ona koncentracji i cierpliwości, co przekłada się na lepszą naukę w szkole. Dzieci, które układają puzzle są bardziej uważne oraz bardziej angażują się w zadania.
Jest to także trening pamięci i spostrzegawczości. Dopasowanie kolejnych elementów, tak by do siebie pasowały nie jest proste.
Samodzielne ułożenie układanki sprawa dziecku mnóstwo satysfakcji, jest zadowolone z siebie i chce spróbować kolejnej, trudniejszej, o bardziej skomplikowanym wzorze czy większą liczbą elementów.
Tags: