Niemowlęca pościel do wózka - co wybrać??>

Młodzi rodzice, którzy stają przed koniecznością skompletowania wyprawki dla swojej pociechy często czują się nieco zagubieni przy wyborze spośród szerokiej gamy produktów. Jednym z ważniejszych elementów wyprawki dla każdego malucha jest niemowlęca pościel do wózka. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jaka do wózka pościel będzie najlepsza?


Po pierwsze, wybierając pościel do wózka Trilli, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Najlepiej jest wybierać te produkty, które są przyjemne w dotyku i nie podrażnią delikatnej skóry noworodka. Zdecydowanie należy zrezygnować z pościeli posiadającej grube szwy, bowiem mogą one powodować bolesne otarcie. Największą renomą cieszą się bawełniane niemowlęce pościele do wózka. 

Styl i kolorystyka


Równie ważna co materiał z jakiego pościel została wykonana jest również jej kolorystyka. Pościel dla najmłodszych dzieci powinna być w stonowanych kolorach, które ułatwią zasypianie maluchowi podczas spacerów. Krzykliwa kolorystyka i intensywne wzornictwo nie zainteresują niemowlaka, a mogą powodować jego rozdrażnienie. W sklepach z artykułami dla najmłodszych dostępne są pościele przeznaczone zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek.

Tags: