Jakie korzyści dają ochraniacze do łóżeczka??>

Drewniane łóżeczka ze szczebelkami to najpopularniejsze rozwiązanie dla niemowlaków. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pionowe szczebelki mogą stanowić dla dziecka również niebezpieczeństwo. Maluch przypadkowo może się między nimi zakleszczyć, a gdy zacznie się turlikać, to uderzając się o nie, może powodować uszkodzenia na swojej delikatnej skórze. Jak zatem zadbać o bezpieczeństwo malucha?

Miękkie ochraniacze do łóżeczka


Jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa malucha w łóżeczku jest ochraniacz do łóżeczka. Zakładając na łóżeczko ochraniacze bawełniane poprawia się nie tylko bezpieczeństwo dziecka, ale również komfort jego wypoczynku. Dzięki ciekawym motywom na ochraniaczach łóżeczkowych można również stymulować rozwój noworodka. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ochraniaczy?


Wśród niektórych pojawiają się głosy, że ochraniacze na łóżeczko mogą ograniczać dostęp powietrza, warto zatem kupić produkty wykonane z materiałów łatwo przepuszczających powietrze. Innowacją w tym temacie są ochraniacze wykonane z dzianiny 3d, która dzięki swoim właściwościom przestrzennych włókien jest całkowicie przewiewna ii bezpieczna zarówno dla zdrowia jak i dla życia młodego człowieka.

Tags: