Książki, które warto kupić dziecku na prezent?>

Kupowanie prezentów może być niezwykle uciążliwą czynnością. Widać to szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to wiele osób próbuje kupić prezenty dla całej swojej rodziny. Jeśli chodzi o prezenty dla najmłodszych, często rodzice decydują się na kupno jakiejś zabawki. Tymczasem o wiele lepszym pomysłem jest kupno dobrej książki. Oto kilka książek dla dzieci, które warto kupić swoim dzieciom na prezent.

Baśnie braci Grimm

W sklepach znaleźć można przeróżne, piękne wydania baśni braci Grimm. Są to opowieści, które już od wielu lat uczą i bawią dzieci. Wiele historii opowiedzianych przez tych słynnych bajkopisarzy zostało przeniesionych na ekrany kin, dzięki czemu zostały poznane przez jeszcze większą ilość dzieci na całym świecie.

Pinokio

Książka Carlo Collodi Pinokio to kolejna historia, którą każde dziecko koniecznie powinno poznać. Jest to opowieść o drewnianym chłopcu, która przede wszystkim uczy dzieci, że nie warto kłamać, a każde kłamstwo dość szybko wychodzi na jaw. Dodatkowo Pinokio jest lekturą w czwartej klasie, dlatego z pewnością przyda się dzieciom taki prezent.

Ania z Zielonego Wzgórza

Szczególnie dla dziewczynek świetnym pomysłem na prezent jest książka Ania z Zielonego Wzgórza. Już od wielu lat bawi ona i uczy dzieci w wielu miejscach na świecie. Fascynujące przygody rudowłosej dziewczynki potrafią zapaść w pamięć na całe życie. Nie bez powodu lubią je zarówno dzieci, jak i dorośli.
Tags: