Idealna pościel dla dzieci?>

Jednym z pierwszy, najważniejszych elementów wyprawki każdego maluszka jest dobrej jakości pościel dziecięca. Trzeba uświadomić sobie, że dziecko po narodzinach większość czasu spędza w łóżeczku i potrzebuje warunków zbliżonych do tych, jakie panowały w brzuchu mamy. Dlatego też pościel dla dzieci powinna być miękka, ciepła i bardzo komfortowa.

Bawełniana dziecięca pościel do łóżeczka to najczęstszy wybór rodziców. Nic dziwnego, jest nie tylko wyjątkowo miękka i ciepła, ale przede wszystkim naturalna, co gwarantuje, że dziecko będzie się w niej dobrze czuło. Co ważne, bawełniana pościel może być prana w wysokich temperaturach co pozwala na zabicie większości bakterii.

Ważną kwestią jest także to, aby pościel dziecięca była odpowiednio pielęgnowana. Przede wszystkim powinna ona być prana przynajmniej raz w tygodniu, gdyż dziecko potrzebuje higienicznych warunków do rozwoju. Dobrze byłoby, aby była ona suszona na zewnątrz.

Lekarze sugerują, aby pościel dla dzieci nie obejmowała poduszki, gdyż główka noworodka powinna znajdować się na prześcieradle. Taka pozycja jest najlepsza dla dziecka, gdyż pozwala mu na swobodny oddech. Zaleca się także, aby dziecięca pościel była dwukolorowa, najlepiej w intensywnych barwach.


Tags: