Pomysł na szybkie ułożenie skomplikowanych puzzli? My przedstawimy Ci swój!?>

Układanie puzzli wydaje się prostą i nieskomplikowaną zabawą. Problem zaczyna się wtedy, gdy puzzli jest odrobinę więcej (np. puzzle 1000 elementów, 3000, a nawet więcej). Jak radzić sobie z ułożeniem puzzli, które liczą sobie tysiące elementów? Dziś spróbujemy odpowiedzieć na to dręczące wszystkich pytanie.

Sortuj, sortuj będzie łatwiej

Każdy, kto z układaniem skomplikowanych puzzli jest za pan brat, poleci nowicjuszowi, aby ten nauczył się puzzle sortować. Jak? W jaki sposób sortować te puzzle? Ciśnie się na myśl. Jest kilka możliwości, które możemy dowolnie mieszać, a najlepiej korzystać z nich wszystkich.

Znajdź ramkę

Po pierwsze znajdź puzzle, które są z jednej krawędzi gładkie. Skompletuj całą ramkę, która będzie stanowić punkt wyjścia dla całego obrazka i pozwoli Ci potem łatwiej dobierać umiejscowienie kolorów obrazka.

Tło i pierwszy plan

Kolejno warto oddzielić puzzle, które podejrzewamy o bycie tłem z tymi, które stanowią pierwszy plan obrazka. Jeśli obrazek ma więcej elementów, możemy próbować również grupować je pod względem postaci, czy obiektów widocznych na nim. O ile oczywiście będzie to możliwe.

Charakterystyczne elementy

Jeśli na obrazku znajdują się charakterystyczne elementy, o wiele łatwiej będzie znaleźć puzzle przedstawiające właśnie je.

Tags: