Star Wars: X-Wing - dobra alternatywa dla gier komputerowych??>

Gry planszowe już od bardzo dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Zawdzięczają to przede wszystkim temu, że zapewniają alternatywę dla gier komputerowych. Dzieci nie muszą spędzać długich godzin przed monitorem, by przeżyć przygodę z bohaterami, z ulubionych filmów, bajek lub książek. Ważne jest też to, że rodzice mogą poznać świat, który tak fascynuje ich dzieci.


Ostatnimi czasy na świecie znów wielkim zainteresowaniem ciszą się Gwiezdne Wojny. Za przykładem filmu powstało wiele gier, w tym gry planszowe. Jedną z nich jest gra bitewna Star Wars X Wing. To taktyczna gra na pewno będzie cieszyła się zainteresowaniem ze strony fanów tego uniwersum. Polega ona na tym, że gracze kontrolują myśliwce Sojuszu Rebeliantów lub Imperium Galaktycznego. Dzieci i dorośli mogą wybrać pilotów, którzy będą mieli zaszczyt zasiadać za sterami tych myśliwców. Mogą również wybierać specjalne bronie oraz usprawnienia. W całej grze chodzi o to, aby pokonać rywali.


Rodzice powinni też zastanowić się nad wyborem X wing. Star Wars to uniwersum, które może budzić grozę, dlatego ta gra jest najbardziej odpowiednia dla dzieci powyżej 14 roku życia. Ważne jest też to, że rodzice wybierając grę planszową, mogą łatwiej kontrolować zachowanie dzieci. Będą wiedzieli, ile godzin pociechy spędzają przed grą.


Tags: