Jak wybrać zabawki dla niemowlaka??>


Wybór zabawek dla niemowląt w sklepach jest ogromny. Niestety dokonanie go wcale nie jest taki proste jak mogłoby się wydawać. Wymaga uwzględnienia przede wszystkim wieku dziecka, który określa jakie możliwości percepcyjne ma nasz niemowlak. Jak dopasować zabawkę do wielu malucha?

Pierwszy miesiąc

W pierwszym miesiącu nasz maluch widzi naprawdę z niewielkiej odległości. Jest w stanie rozpoznać tylko to, co jest w odległości około dwudziestu-trzydziestu centymetrów od niego. Rozróżnia mocno kontrastujące ze sobą kolory, jak czarny i biały, dlatego właśnie kontrast w elementach zabawki powinien być dla nas priorytetem podczas jej wybierania.

Drugi/trzeci miesiąc

Drugi miesiąc to świetny czas na zakup kolorowej karuzeli wydającej dźwięki. Muzyka pomoże dziecku zasnąć i uspokoi je podczas silnego płaczu.

Czwarty miesiąc

W czwartym miesiącu życia dziecko jest już na tyle rozwinięte, że z przyjemnością będzie się bawić zabawkami z elementami edukacyjnymi, dlatego idealnie przyda się w tym okresie zakup bębenka Fisher Price. Bębenek Fisher Price z bebito.pl to przykład zabawki, która bawi i uczy, a co więcej "dopasowuje" się do wieku dziecka, więc nasz maluch nie znudzi się nią nawet po kilku miesiącach.

Tags: