Co dziecko powinno zabrać ze sobą do przedszkola??>

Rozpoczęcie przygody z przedszkolem to dla dziecka zawsze duże wydarzenie. Wiele zmienia się w jego życiu i czasem musi upłynąć trochę czasu, aby przyzwyczaiło się do nowej sytuacji. Duże wyzwanie stoi też przed rodzicami, szczególnie mamami, które często obawiają się oddać malucha pod opiekę przedszkolanek. Zawsze pojawia się też pytanie, w co wyposażyć przedszkolaka, aby nic mu nie zabrakło.

Buty na zmianę

Podstawowym wyposażeniem przedszkolaka jest odpowiednie obuwie. Musi być wygodne i trwałe, aby nie uległo szybkiemu zniszczeniu. Najlepiej jeśli będzie to obuwie nowe, w którym dziecko nie chodziło po dworze. Wymaganiem przedszkoli jest, aby kapcie przedszkolaków były czyste.

Śpiwór

Wiele przedszkoli wymaga, aby dziecko na leżakowanie przynosiło swój własny śpiwór i poduszkę. Tutaj warto zadbać o to, aby śpiwór był wystarczająco duży, ale też żeby wizualnie podobał się maluchowi. Dzięki temu spanie w przedszkolu będzie kojarzyło mu się bardziej przyjemnie.

Zabawka z domu

Zdarza się, że w przedszkolach raz w tygodniu dzieci mogą przynieść z domu zabawki. Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą jakiejś gry edukacyjnej. Na pewno sprawdzi się tu gra memory moi przyjaciele Tygrys i Kubuś z bebito.pl. To gra pamięciowa, która pozwoli maluchowi w przedszkolu zagrać z innymi dziećmi, dzięki czemu być może uda mu się nawiązać jakieś nowe przyjacielskie relacje.

Tags: