Nauka i zabawa - triopsy?>

Zabawa inna niż wszystkie, pochłaniająca bez reszty i dostarczająca niezapomnianych wrażeń, to obiekt poszukiwań zarówno dzieci, jak i ich rodziców. A gdyby tak przenieść się w czasie i odbyć fascynującą podróż w świat stworzeń zamieszkujących Ziemię miliony lat temu?

Triopsy zestaw doświadczalny dla dzieci to unikatowa możliwość wyhodowania w warunkach domowych małych, prehistorycznych skorupiaków- przekopnic, żyjątek o niezwykłym wyglądzie i trojgu oczach. Dzięki przebywaniu w stanie uśpienia, żyjątka te wykluwają się z jajeczek po stworzeniu im optymalnych, ciepłych warunków do życia. Pierwszy, fascynujący etap zabawy to przygotowanie akwarium i cierpliwe oczekiwanie na wylęg. Potem jest jeszcze ciekawiej- opieka nad żyjątkiem, karmienie i czyszczenie akwenu, a przede wszystkim- obserwowanie triopsów, to ogromna frajda dla każdego dziecka. Świadomość wyhodowania prehistorycznego żyjątka to źródło ogromnej dumy i satysfakcji, a codzienna nad nim opieka to świetna lekcja odpowiedzialności.

Jak doskonale widać na przykładzie hodowli tych niezwykłej urody żyjątek, jakimi są triopsy doświadczenia dla dzieci to doskonała kombinacja nauki i zabawy, która pozwoli ciekawie i wartościowo spędzić czas.

Tags: