Jak kostka Rubika stymuluje dziecięcy mózg??>

Zabawa to ważny element naszego dzieciństwa – bawiąc się, nie tylko czerpiemy z tego przyjemność, ale przede wszystkim poznajemy świat, zdobywamy nowe umiejętności, rozwijamy swoje talenty. Jeżeli chcemy zapewnić naszemu dziecku jak najlepszy start w dorosłość, musimy zadbać o to, żeby podsuwać mu zabawki stymulujące jego rozwój.

Zabawki, które uczą

Dzieciństwo to czas najintensywniejszego rozwoju. Nawet jeśli wielu dorosłym wydaje się, że dzieci bawią się wyłącznie po to, żeby się nie nudzić, to w rzeczywistości właśnie dzięki zabawkom maluchy najwięcej się uczą. Maluch w ekspresowym tempie chłonie nową wiedzę, kształci nowe umiejętności. Rozwija się jego zdolność mówienia, logicznego rozumowania, kreatywność. Proces ten przebiega tym szybciej, im ciekawsze zabawki ma do dyspozycji.

Kostka Rubika – idealna do stymulacji mózgu dziecka

Zabawką, która z pewnością zajmie dziecko na godziny i dostarczy mu mnóstwo frajdy, będzie kostka Rubika. Układając ją, maluch podszkoli swoją zdolność logicznego myślenia i będzie miał szansę wykazać się twórczym myśleniem. Te umiejętności nie raz przydadzą mu się w przyszłości. Kostka Rubika 2x2 z www.kostkirubika.pl dla dzieci to prezent idealny zarówno dla kilkulatka, jak i nastolatka – i jeden, i drugi będą czerpać ogromną przyjemność z zabawy nią.

Tags: