Wykorzystanie klocków Lego w nauce?>

Klocki lego kojarzą się nam przede wszystkim z dobrą zabawą, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mogą pełnić także ważną rolę edukacyjną. Uczą przecież dzieci rozpoznawania kształtów i kolorów nie mówiąc już o rozwoju wielu cech, takich jak chociażby precyzja i cierpliwość. Ich szerokie zastosowanie docenili także nauczyciele, którzy chętnie wykorzystują je w nauczaniu najmłodszych. Jak to możliwe i na czym to polega?

Nauka z klockami Lego
Klocki Lego wykorzystują nauczyciele, którzy doceniają ich wartości edukacyjne. Małym dzieciom znacznie łatwiej przekazać wiedzę za pomocą praktycznych ćwiczeń. Użycie klocków Lego jest wówczas nieocenione. Można dzięki nim między innymi wyjaśnić niektóre prawa fizyki czy budowę bryły. Nierzadko wykorzystywane są także do realizacji prostszych zadań inżynierskich. Dzieci uwielbiają stawiać budowle, a to świetny moment żeby ich wiele nauczyć.

Klocki Lego dla najmłodszych
Marka Lego nie zapomina równie o najmłodszych dzieciach, które nie mogą bawić się mniejszymi elementami. Specjalnie z myślą o nich powstały klocki Lego Duplo, które są przeznaczone już dla 1,5 rocznych dzieci i mają znacznie większe elementy. Wśród popularnych zestawów znajdziemy również klocki Lego Friends.

Tags: