Kiedy i gdzie kupować artykuły szkolne??>

Nowy rok szkolny to okazja na zakup nowych przyborów do szkoły. Kiedy jest najlepszy moment na zakupy i jak należy się do nich zabrać?
Najlepiej na zakupy wybrać się początkiem sierpnia, przybory i akcesoria szkolne można spotkać wówczas w niemal każdym sklepie. Najniższe ceny zwykle są w dużych marketach, a i oferta w nich jest bardzo szeroka. Za jednym zamachem można zaopatrzyć dziecko we wszystkie potrzebne rzeczy. Cierpliwi mogą wstrzymać się z zakupami nawet do początku września. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ceny artykułów szkolnych spadają, gdyż spada na nie popyt. Do sklepu z artykułami papierniczymi dobrze jest wybrać się z listą. Dzięki temu nic nie zostanie pominięte. 
Warto także przejrzeć artykuły szkolne z zeszłego roku, być może część z nich nada się na kolejny rok. Jednym z droższych zakupów jest tornister lub plecak dla dziecka. Najdroższe są modele posiadające atesty, są one specjalnie wyprofilowane i lekkie. Tornister powinien posiadać przede wszystkim wygodne, szerokie szelki. Plecak nie może być także zbyt ciężki, należy dopasować go do wzrostu dziecka. Najlepiej sięgać po modele z pasem biodrowym, który odciąża kręgosłup lub na kółkach, które dziecko może za sobą ciągnąć.
Tags: