Czym jest masa plastyczna i do czego się jej używa??>

Masa plastyczna to produkt o ciekawych właściwościach, uzyskiwany najczęściej w wyniku połączenia składników spożywczych typu żelatyna i cukier puder. Ponieważ wygląda bardzo estetycznie i efektownie, znajduje zastosowanie w cukiernictwie zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim. Istnieje mnóstwo sposobów wykorzystania gotowej masy. Stosuje się oczywiście w celach dekoracyjnych, jak też jako samodzielne tworzywo do wykonywania różnych jadalnych elementów.

Mnóstwo zabawy i przyjemności
Dzieci w różnym wieku, także te nieco starsze, chętnie pomagają w kuchni i wykonują wiele czynności z dużym zainteresowaniem. Wykorzystanie masy plastycznej jest dla nich wyjątkowo efektowne z uwagi na właściwości tworzywa. Duża plastyczność powoduje brak problemu z ewentualnym niewłaściwym wykonaniem powierzonego im zadania, bo wszystkie błędy można łatwo skorygować. Samodzielne produkowanie ciasteczek czy cukierków stanowi wspaniałą rozrywkę i rozwija kreatywność.

Zaawansowane dekorowanie
Dzięki właściwościom masy plastycznej można też tworzyć wymyślne dekoracje ciast, tortów i innych arcydzieł sztuki cukierniczej. Masa może przybierać bardzo różne kolory, dlatego też wykonywanie z jej użyciem pięknych wzorów ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia.

Tags: