Lalka Barbie - czy można ją polecić dzieciom??>

Każde dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich zabawek. Najczęściej, są to zabawki edukacyjne, które mają pomóc dziecku zdobyć niezbędne umiejętności. Jednak nie tylko to jest ważne. Liczy się również rozwój emocjonalny oraz asymilacja w grupie.

Dlaczego lalka Barbie?
Nie ma wątpliwości, że lalki Barbie, to nieprzemijająca ikona dziewczęcej zabawy. Nic w tym dziwnego - od lat 60-tych, bawią się nimi całe pokolenia dzieci płci żeńskiej. Według statystyk, na całym świecie co sekundę jest sprzedawana jedna taka lalka. Nie da się ukryć, że ich piękno niesamowicie wręcz przyciąga. Ale czy to prawdziwe piękno?

Piękno które cieszy, piękno które szkodzi...
Jakiś czas temu, w Anglii przeprowadzono badania statystyczne, z których jasno wynika, że lalki Barbie negatywnie wpływają na samoocenę przyszłych młodych kobiet. Trend ten dotyka głównie dziewczynek w wieku 6-7 lat. Nie ma co ukrywać - kobiety o wymiarach lalek Barbie nie istnieją a dążenie do ich wymiarów byłoby samobójstwem.

Dlaczego lalki Barbie nie są takie złe?
Myliłby się jednak ten, kto uważa lalki Barbie za zło wcielone. Są one piękne i - nie ukrywajmy - wychowały się na nich miliony dzieci, które przecież nie skończyły jako anorektycy.

Tags: