Kostka Rubika Megaminx?>

Magiczna kostka

Kostka Rubika jest znana od ponad 40 lat i nie traci na popularności. Jej kolejne odmiany różnią się kształtem oraz liczbą elementów i są kolejnymi wyzwaniami dla fanów tej zabawki. Istnienie tak wielu wielbicieli kostki Rubika wskazuje na jej niezwykłość, pomimo dość prostej konstrukcji. Z pewnością układanie jej usprawni myślenie, koncentrację i być może odwróci uwagę dzieci od komputera.

Nietypowe kostki Rubika

Jedną z takich kostek jest kostka Rubika Megaminx, która jest dwunastościanem. Powstały też kości duże: 6x6 i 7x7, których skonstruowanie wydawało się początkowo niemożliwe.
Kostka Rubika 2x2 to najprostsza odmiana.
Te i wiele innych układanek logicznych podobnych do kostki Rubika może być wyzwaniem dla osób lubiących speedcubing czyli układanie kości na czas lub inne dyscypliny, wśród których można wymienić układanie na najmniejszą ilość ruchów albo bez patrzenia.

Kostka Rubika Megaminx

Widząc pierwszy raz tę kostkę można odnieść wrażenie, że jest to łamigłówka bardzo skomplikowana. Składa się z 50 elementów ruchomych, które są rozmieszczone na 12 pięciokątnych ścianach.
Zasady układania kostki Megaminx są jednak takie same, jak dla kostki 3x3. Dla kogoś, kto klasyczną kostkę Rubika układa bez problemu, ta łamigłówka będzie po prostu świetną odmianą.
Tags: