Kolejka elektryczna dla dziecka - czym powinna się charakteryzować??>

Zwykle, kolejki elektryczne uważa się za ciekawą metodę rozrywki, przeznaczoną starszych dzieci. Cóż, jest w tym trochę prawdy. Skomplikowane urządzenia sterujące, wymagają bardziej zaawansowanego sterowania. Nie oznacza to jednak, że dzieci np do lat trzech nie mogą się bawić kolejkami elektrycznymi.

Jak przystosować kolejkę elektryczną do wymagań małego dziecka?

1. Wytrzymałość
Kolejka elektryczna dla małego dziecka, powinna być przede wszystkim wytrzymała. Nie może ona zawierać żadnych małych elementów, które przez przypadek wpadłyby do buzi dziecka. Wiemy też, że dzieci, jak to dzieci, mają tendencję do przewracania wszystkiego dookoła. Stworzenie wytrzymałej kolejki jest więc jak najbardziej uzasadnione...

2. Kolory, mnóstwo kolorów...
Ogromne znaczenie ma również sama kolorystyka. Kolejka elektryczna, przeznaczona dla małych dzieci, musi być z zasady kolorowa - a więc, pobudzająca wyobraźnię i przede wszystkim przyjazna dziecku.

3. Prostota
Wszystkie elektryczne kolejki, przeznaczone dla małych dzieci, powinny być dość proste w użytkowaniu. Zbyt zaawansowane technologicznie i cyfrowo konstrukcje, mogą być na tyle skomplikowane, że nasze dzieci zwyczajnie się nimi nie zainteresują.

Tags: