BMX dla dzieci a bezpieczeństwo?>

Oglądając zawody BMX,  często jesteśmy świadkami licznych kontuzji zawodników i karamboli na torach. Gdy nasze dziecko zafascynowane efektownymi ewolucjami, oznajmia nam, że porzuca treningi piłki nożnej na rzecz kolarstwa BMX, wpadamy w popłoch. Spokojnie - dobrej jakości sprzęt i rozsądek naszego dziecka wykluczą ewentualne kontuzje.

Dobry rower to podstawa

Rowery dla dzieci BMX muszą być lekkie, a równocześnie wytrzymałe. Kierownica powinna znosić duże obciążenia i być wzmocniona specjalnym mostkiem. Rama, widelec, rura kierownicy i mostek to bardzo istotne elementy konstrukcyjne, które powinny posiadać dożywotnią gwarancję. Wzmocnione powinny być również pedały i siodełko.

Jaki BMX dla dziecka?


 Dziecięcy rozmiar rowerów to 120 - 150 cm. Koła posiadają średnicę 20 cali. Specjalna część zwana rotorem umożliwia obroty roweru o 360 stopni. W wykonywaniu ewolucji pomagają elementy konstrukcyjne zwane pegami. Montuje się je na przednich lub tylnych kołach, do osi piasty. Mają postać 10 centymetrowych metalowych rurek.

Na czym polega kolarstwo BMX?

W latach 70 - tych dyscyplina ta obejmowała wyścigi na specjalnych torach pełnych wzniesień, stromych podjazdów i spadków. Dziś kojarzy się głównie z jazdą w skate parkach, ewolucjami, skokami i obrotami wykonywanymi na rampach.

Jeśli nasze dziecko wybrało taki rodzaj aktywności fizycznej, zadbajmy o jego bezpieczeństwo poprzez zakup odpowiedniego sprzętu oraz ochraniaczy i kibicujmy sukcesom małego sportowca.
Tags: