Samochodzik na akumulator - co warto o nim wiedzieć??>

Na pewno każdy rodzic stara się spełniać najróżniejsze zachcianki swojej pociechy. Mali chłopcy zazwyczaj bardzo lubią bawić się autami – sterowanymi, resorakami, prawdopodobnie też często namawiają swoich rodziców na wypożyczenie samochodu podczas wizyty w centrum handlowym. Warto więc zastanowić się nad sprawieniem malcowi niespodzianki w postaci samochodziku na akumulator.

Samochodzik na akumulator dla dzieci w różnym wieku

Kiedyś większość osób mogła sobie pozwolić co najwyżej na wypożyczenie samochodziku na akumulator na kilka minut podczas wizyty w parku. Dziś te pojazdy można kupić w wielu miejscach, a ich cena nie przekracza 1000 złotych (dostępne są modele nawet poniżej 300 zł). Wielu rodziców na pewno ucieszy fakt, że takim autkiem mogą jeździć nawet roczne maluchy! Oczywiście producenci troszczą się o bezpieczeństwo dzieci, w związku z tym w większości przypadków do autka zostaje dołączony pilot, dzięki któremu pojazdem może sterować opiekun.
 
Nikogo nie zdziwi fakt, że na akumulator samochodziki przeznaczone dla starszych dzieci mają akumulatory o większej mocy. Dzieci mogą rozpędzić się nawet do prędkości 8 km/h. Również w tym przypadku rodzice otrzymują pilot, aby – zwłaszcza na początku przygody, kiedy kilkulatek nie ma opanowanego kierowania samochodem – dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.
Tags: