Puzzle, to nie tylko zabawa?>

Istnieją zabawki, które nie tylko dają naszym dzieciom zajęcie, ale również stymulują ich rozwój. Szczególnie, jeśli nasze dziecko charakteryzuje się ponadprzeciętną inteligencją warto, wybierając zabawki, brać pod uwagę ich aspekt edukacyjny.

Znakomitym przykładem produktu stanowiącego bodziec dla rozwoju naszego dziecka są puzzle. Pozwalają na rozwinięcie zdolności poznawczych i wyobraźni przestrzennej w większym stopniu, niż jakakolwiek inna zabawka. Dzieci, spędzając czas nad układanką, rozwijają spostrzegawczość, uczą się cierpliwości oraz odkrywają satysfakcję, jaką sprawia im dopasowywanie poszczególnych elementów, co może okazać się nieocenione w dorosłym życiu, gdy staną w obliczu trudnych wyzwań.

Liczba elementów i trudność samej układanki powinna być dopasowana do wieku dziecka. Puzzle nie powinny być zbyt trudne, aby dziecko nie zniechęciło się podczas układania, ani zbyt proste, aby układanka nie okazała się dla naszej pociechy nieinteresująca.

Warto zaznaczyć, że nie tylko dzieci dobrze się bawią układając puzzle. Uwielbia je również wielu dorosłych. Dzięki układance możemy spędzać czas z naszym dzieckiem w sposób, który będzie miły zarówno dla rodzica, jak i dla pociechy.
Tags: