Czy gry planszowe wracają do łask??>

W dobie komputerów, gry zmieniły swoje oblicze. bardzo często zamiast gier z rodziną czy przyjaciółmi, wybiera się gry komputerowe online. Na szczęście, coraz częściej jednak spędzamy czas właśnie podczas gier planszowych.

Historia gier planszowych
Sięga ona nawet czasów starożytnych, ale umówmy się, mało kogo interesuje aż tak daleka historia. Przyjrzyjmy się zdecydowanie bliższej historii. Prawdziwy rozkwit gry planszowe miały w czasach powojennych. Do czasów kiedy nie produkowano komputerów na masową skalę, były to najchętniej wybierane gry.

Rozwijanie umiejętności
Nie bez powodu, uważa się że szachiści są uważani za jednych z mądrzejszych ludzi na świecie. Gry planszowe rozwijają w nas umiejętności strategiczne a czasem nawet aktorskie. Obecnie "planszówki" to nie tylko warcaby i chińczyk, ale setki tysięcy nowych rozwijających tytułów.

Odrodzenie gier planszowych
Od pewnego czasu powstaje coraz więcej sklepów z grami planszowymi, nie tylko tych stacjonarnych ale i online. Świadczy to o tym, że znów stają się bardzo popularne i mogą konkurować z grami na konsole czy komputery.

Podsumowując, gry planszowe gwarantują nam nie tylko świetną zabawę, ale również rozwinięcie umiejętności aktorskich, strategicznych czy wokalnych. Warto mieć w swojej szafie chociaż, kilka pudełek z grami, na wypadek wizyty przyjaciół.
Tags: